Tematy zajęć na świetlicy szkolnej Drukuj
Wpisany przez pracownicy świetlicy
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 11:58

W dniach 06.04.20, 07.04.20, 08.04.20 temat zajęć: wykonywanie prac plastycznych (rysunek, malarstwo) związanych ze świętami Wielkiej Nocy.
Leszek Pustówka.

Zmieniony: poniedziałek, 06 kwietnia 2020 12:00

ŚWIETLICA POMAGA Drukuj
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 11:47

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

W związku z nadchodzącymi Świętami, proponuję w tym tygodniu  wykonanie przez Was ozdób wielkanocnych. To doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu i  dobrą zabawę.
Osobiście polecam „ Zajączka ze skarpetki”, którego wykonanie znajdziecie  pod linkiem:

Możecie go zrobić zgodnie z instrukcją lub zmodyfikować, dodając coś od siebie. Wasz zajączek spodoba się każdemu!
Druga moja propozycja to: „Wesoły  kurczak”. Do jego wykonania będą Wam potrzebne:
papierowy talerzyk, żółta farba, pędzel, kubek z wodą, kawałek czerwonego i pomarańczowego papieru, nożyczki, „ruchome oczka” lub zwykły biały papier, marker, długa wykałaczka, kawałek czerwonej bibuły, klej, ozdobna wstążeczka, klej na ciepło lub taśma klejąca.
Sposób wykonania:
Papierowy talerzyk malujemy obustronnie żółtą farbą.  Po wyschnięciu, nacinamy nożyczkami dookoła.  Naklejamy „ruchome oczka” lub oczka wycięte z papieru (źrenice malujemy czarnym markerem). Następnie przyklejamy pomarańczowy dziób (romb) i czerwony grzebyk. Wykałaczkę oklejamy czerwioną bibułą. Przyklejamy do niej gotowego „ kurczaka”. Całość można ozdobić wstążką. „Wesoły kurczak” z pewnością  ozdobi  każdy świąteczny stroik :)

Nie traćcie czasu i spróbujcie wykonać  którąś z prac. Powodzenia i miłej zabawy!

sw1sw2

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Życzymy Wam, aby Święta Wielkanocne upłynęły w zdrowiu, spokoju i miłości. Niech radość Zmartwychwstania Pańskiego  wypełni Wasze serca i pozwoli z wiarą i nadzieją patrzeć w przyszłość.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

Zmieniony: poniedziałek, 06 kwietnia 2020 12:02

Rocznica śmierci Jana Pawła II Drukuj
Wpisany przez Justyna Studentowicz
czwartek, 02 kwietnia 2020 14:36

Drodzy Rodzice!

2 kwietnia 2020 r. przypada 15 rocznica śmierci Jana Pawła II.

18 maja 2020 r. przypada natomiast 100 rocznica urodzin naszego Papieża. Był moralnym wsparciem dla każdego Polaka. Wspaniale było go słuchać i oglądać. Bez wątpienia był człowiekiem, którego brakuje w dzisiejszych, trudnych czasach. Dzisiaj potrzeba nam takiego przewodnika, który dałby nadzieję na lepsze jutro.

Tym filmikiem pragnę obudzić nadzieję w drugim człowieku. Zapraszam do oglądania.

Zmieniony: czwartek, 02 kwietnia 2020 14:54

ŚWIETLICA SŁUŻY POMOCĄ Drukuj
czwartek, 02 kwietnia 2020 12:02

Drodzy Rodzice!

W trudnych czasach pandemii jesteśmy gotowe Państwu pomóc. Chętnie odpowiemy na każde pytanie, rozwiejemy wątpliwości, doradzimy.
Prosimy kontaktować się z nami przez dziennik internetowy lub Messengera, codziennie do godziny 16.00.
Zachęcamy również do skorzystania z naszych podpowiedzi, jak ciekawie spędzić czas z dzieckiem w domu.  Co tydzień na stronie głównej szkoły będziemy zamieszczać propozycje interesujących zajęć i zabaw.
Zapraszamy do wzajemnej współpracy -  wychowawcy świetlicy szkolnej:

Magdalena Kusper i  Justyna Studentowicz

W tym tygodniu proponujemy następujące zabawy:

„TAK czy NIE?”

Rodzic wybiera ze swojego otoczenia jakąś rzecz/osobę dobrze znaną dziecku, ale nie mówi jej nazwy/imienia (może to być ulubiona bajka, książka, przedmiot znajdujący się w pobliżu, przyjaciel dziecka, ktoś z rodziny, ulubiona potrawa, itd.). Zadaniem dziecka jest odgadnąć,
co pomyślał rodzic. W tym celu dziecko zadaje serię pytań, na które rodzic może odpowiedzieć tylko "tak" lub "nie". Gdy dziecko odgadnie - grający zamieniają się rolami.
Warto zwrócić uwagę dziecku, by nie zadawało od razu pytań typu: Czy to jest miś? Czy to jest telewizor? itd., tylko raczej wypytało najpierw o cechy tego przedmiotu: Czy to jest większe niż książka? Czy jest twarde? Czy jest jednokolorowe? itd.
Zabawa świetnie nadaje się na dłuższą jazdę samochodem lub pociągiem, bo nie potrzebujemy do niej żadnych rekwizytów.

„Wąż wyrazowy”

Pierwszy z graczy zapisuje na kartce dowolne słowo. Kolejny dopisuje drugie słowo, które musi zaczynać się na ostatnią literę słowa pierwszego. Następny gracz (lub znowu pierwszy) dopisuje następne słowo, rozpoczynające się na ostatnią literę słowa poprzedniego. I tak na przemian - tworzymy w ten sposób na kartce węża ze słów. Słowa nie mogą się powtarzać.
Przykład: nożyczki - igła - ananas - ser - róża itd.

(www.superkid.pl/zabawy-dla-dzieci-szkolnych)

Zmieniony: czwartek, 02 kwietnia 2020 12:02

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZBIÓRKI CHARYTATYWNEJ Drukuj
poniedziałek, 23 marca 2020 16:25

"Niosąc pomoc bliźniemu, realizujemy uczynek miłosierdzia.
Dając świadectwo naszej miłości, sami wzbogacamy się o tę miłość".

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZBIÓRKI CHARYTATYWNEJ

W terminie od 10 do 28 lutego 2020 roku, z inicjatywy nauczyciela polonisty i bibliotekarza, mgra Roberta Piszcza, w naszej szkole zrealizowana została zbiórka symbolicznej złotówki na rzecz mieszkańca Harklowej, Bogumiła Blańdy, który uległ poważnemu wypadkowi i jest osobą niepełnosprawną. Zebrana kwota, która ostatecznie wyniosła 900 złotych, wpłacona została do Fundacji Splotu Ramiennego "Otwarte Ramiona", gdzie Bogumił ma swoje konto.
W imieniu swoim, Bogumiła, a także jego bliskich i znajomych, pragnę wyrazić ogromną wdzięczność Dyrekcji Szkoły za zgodę na realizację tej akcji charytatywnej, jak również nauczycielom, uczniom, rodzicom uczniów i wszystkim, którzy tę inicjatywę wsparli.
Jestem przekonany, że każdy ofiarowany grosz był szczerym darem serca oraz wyrazem głębokiej empatii i solidarności z osobą, którą los dotknął nieszczęściem. Wierzę, iż okazane dobro powróci do Państwa w dwójnasób.

Pomysłodawca i organizator zbiórki: mgr Robert Piszcz