Oferta edukacyjna Drukuj

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 11

IM. ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ

W NOWYM TARGU

Organizacja procesu kształcenia w szkole umożliwia pełną realizację zadań szkoły i zapewnia każdemu uczniowi szansę rozwoju. Przebieg procesu kształcenia, poprzez jasno określone cele oraz stosowane metody pracy i system oceniania, ukierunkowany jest na rozwój ucznia i tworzy w szkole środowisko wspierające uczenie się. Sukcesem szkoły jest konsekwentne zapewnienie poziomu i ciągłego postępu osiągnięć edukacyjnych uczniów, zgodnie z ich indywidualnymi możliwościami, potrzebami i przygotowanie ich do sprostania wymaganiom na kolejnych etapach kształcenia. Szkoła realizuje program wychowawczy i profilaktyczny uwzględniając podstawowe potrzeby wychowawcze uczniów i sprzyjające podejmowaniu przez nich wysiłku pracy nad sobą. Szkoła zapewnia dostępne formy pomocy uczniom, którzy jej potrzebują, a także podejmuje systematycznie i skutecznie działania dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze.

Wychowanie w naszej szkole oparte jest na działaniach zmierzających do wszechstronnego rozwoju dziecka. Poprzez odpowiednie działania staramy się, aby uczniowie stali się kreatywnymi, mądrymi, życzliwymi ludźmi, którzy w dorosłym życiu nie będą mieli problemów z nawiązywaniem kontaktów, wykorzystywaniem własnych umiejętności i podejmowaniem narzuconych przez życie wyzwań.

Jaki cel przyświeca naszej pracy?

Stawiamy na naukę oraz rozwój zainteresowań.

Na przestrzeni 24 lat istnienia szkoły, mimo zmian organizacyjnych i metodycznych, niezmienione pozostały jej cele.

To wszechstronne wykształcenie i przygotowanie dzieci do zadań, jakie będą podejmowały w przyszłości, wysoki poziom kultury osobistej uczniów, wychowanie według uniwersalnych zasad etyki, wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów pochodzących z różnych środowisk, promowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych, wdrażanie zasad bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym, partnerska współpraca z rodzicami, rozwijanie patriotyzmu i zacieśnianie więzi z małą ojczyzną oraz przygotowanie do aktywnego życia w zintegrowanej Europie.

Oferujemy:

• wykwalifikowaną, przyjazną uczniom kadrę pedagogiczną;
  • język angielski od klasy pierwszej;

• zajęcia komputerowe w sali komputerowej;

• specjalistyczną opiekę pedagoga i logopedy;

• liczne koła zainteresowań;

• szeroki wachlarz zajęć sportowych;

• bezpłatną opiekę w świetlicy szkolnej;

• możliwość korzystania z obiadów na stołówce szkolnej;

• zajęcia wyrównawczo- kompensacyjne dla uczniów z trudnościami w nauce;

• organizację imprez szkolnych;

Realizujemy projekty:

• SZKOŁA CHARAKTERÓW - PRZEZ SPORT DO INTEGRACJI

• RADOSNA SZKOŁA – MIEJSCE ZABAW I PLAC ZABAW

• INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA W KLASACH I - III

Uwaga!

Zapisy uczniów do klas pierwszych w sekretariacie szkoły.