Logowanie do MS Teams - najczęstsze problemy Drukuj
wtorek, 21 kwietnia 2020 14:25

Kilka porad i propozycje rozwiązania najczęstszych problemów związanych z pierwszym logowaniem do MS Teams:

W celu wyświetlenia zakładki <<UCZEŃ NOWOŚĆ>> należy się zalogować na konto ucznia lub rodzica w DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM https://uonetplus.vulcan.net.pl/nowytarg w przeglądarce internetowej, np. Chrome albo Firefox.

Nie jest możliwe odczytanie loginu ani hasła w aplikacji – niezależnie czy korzysta się z telefonu, tabletu, laptopa czy komputera – należy się zalogować do dziennika w przeglądarce.

Dane do pierwszego logowania znajdują się w zakładce <<UCZEŃ NOWOŚĆ>>, ikona <<Office 365>>  –dopiero po odczytaniu danych w dzienniku można ZALOGOWAĆ się na swoje konto  Teams pod adresem https://teams.microsoft.com. Po zmianie hasła na stronie internetowej można się zalogować w aplikacjach pobranych czy to na komputer, czy na urządzenia mobilne.

NIE zakładamy konta na Teams, tylko się logujemy. Szkoła założyła konta wszystkim uczniom.

Nowe hasło należy wpisać dokładnie, bez błędów, zanotować i przechowywać w bezpiecznym miejscu.

W przypadku komunikatu, że system wielokrotnie widział hasło – usuwamy historię logowań z przeglądarki.

Osoby, które wysłały przez system Office 365 prośbę o zresetowanie hasła (z powodu zagubienia ustalonego przez siebie hasła) informujemy, że administrator odczytuje informacje przynajmniej raz dziennie i ręcznie resetuje takie hasła. Po wysłaniu takiej prośby prosimy o regularne sprawdzanie wiadomości w dzienniku – do 24 godzin (oprócz weekendów) administrator prześle zresetowane hasło.

Zmieniony: wtorek, 21 kwietnia 2020 14:40

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ Drukuj
poniedziałek, 20 kwietnia 2020 08:08

Uczniów klas IV – VIII zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej. Piosenki nagrane na dyktafon proszę przesyłać na adresy:

Konkurs oceniany będzie w dwóch kategoriach :

- kategoria klasy 4 -6,
- kategoria klasy 7-8,

Czekamy na Wasze nagrania.

Pozdrawiam - Dorota Kret

Zmieniony: poniedziałek, 20 kwietnia 2020 08:09

ŚWIETLICA POMAGA Drukuj
poniedziałek, 20 kwietnia 2020 07:58

Drodzy Uczniowie i Rodzice !

Witamy Was w nowym tygodniu. Proponujemy kolejne zabawy.

,, Pieczątki mojego dzieciństwa”

Zabawa dobrze znana z dzieciństwa, ale na tyle fajna, że warto ją przekazać kolejnym pokoleniom. Wycinamy rozmaite wzory w połówce ziemniaka, a następnie maczając nasze kształty w farbie stemplujemy i bawimy się na całego.

,, Obraz inspirowany muzyką”

Interpretacja plastyczna dowolnego utworu muzycznego. Uczniowie, którzy chcą poszerzyć wiadomości muzyczne i odkrywać świat dźwięków polecamy serwis edukacji muzycznej www.muzykotekaszkolna.pl

Życzymy ciekawych pomysłów- wychowawcy świetlicy szkolnej

ŚWIETLICA POMAGA Drukuj
czwartek, 16 kwietnia 2020 08:19

Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Witamy Was serdecznie po przerwie świątecznej . Ciągle pozostajemy w domu, dlatego abyście się nie nudzili w czasie wolnym od nauki, proponujemy nowe zabawy:
Kto pierwszy na mecie
W odpowiedniej odległości ułóż dwa sznurki. Jeden z nich to linia startu, a drugi meta. Przygotujcie kostkę do gry. Zabawa polega na wykonaniu tylu skoków, ile wskaże liczba oczek. Kto pierwszy na mecie, ten wygrywa!
Poszukiwanie skarbu
Możesz schować kilka przedmiotów, ale możesz też poprosić dziecko, żeby to ono je ukryło, a potem narysowało mapę, która doprowadzi Cię do skarbu. Zamiast mapy, możecie się bawić we wszystkim znane „ciepło-zimno”.
Co zmieniło się w pokoju
Przestaw lub schowaj jakąś rzecz. Zadaniem dzieci jest odgadnięcie czego brakuje lub co zmieniło się w pokoju. Dobra zabawa na spostrzegawczość.
Znajdź kolory
Zadanie polega na poszukiwaniu w pomieszczeniu przedmiotów w odpowiednim kolorze. Wyniki możecie notować lub zapamiętywać. Ciekawe komu uda się dostrzec najwięcej!
Wylosuj zadanie
Napiszcie kilka prostych czasowników lub ciekawych zadań np. „poruszaj się jak pingwin”, „skacz jak żaba”. Włóżcie je do słoika i losujcie zadania dla każdego członka rodziny.
Te i wiele innych ciekawych zabaw znajdziecie na stronie: https://www.mamawdomu.pl/2020/03/zabawy-w-domu.html
Gorąco polecamy – wychowawcy świetlicy szkolne

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Kto pierwszy na mecie

Poszukiwanie skarbu

Co zmieniło się w pokoju

Znajdź kolory