SZKOLNA LIGA ORTOGRAFICZNA Drukuj
wtorek, 22 października 2019 16:03

UWAGA UCZNIOWIE KLAS II I III :)

Już po raz czwarty zaczynamy Szkolną Ligę Ortograficzną :)

Pierwsze dyktando sprawdzające znajomość wyrazów z "ó" i "u" napiszemy we wtorek 29.10.2019 r.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki !

Przypominamy wyrazy:

z "ó" wymiennym: nóżka, krówka, dwójka, stół, róg,

z "ó" niewymiennym: król, róża, góra, półka,

z "u": kaktus, ulewa, wichura, dziupla, ulica.

z "ó" wymiennym: główka, ósemka, mrówki, kółka, pióra, nóżki,

z "ó" niewymiennym: wiewiórka, wróble, kłócą, Józef, córką, krótkie,

z "u":  ruda, puszysty, okruszki, obserwują, buciki, chude.

Regulamin:

XVII MIĘDZYNARODOWY Konkurs Poetycki i Literacki im. Ks. kan. Józefa Jamroza - Kapłana Męczennika Drukuj
Wpisany przez mgr Robert Piszcz
poniedziałek, 21 października 2019 11:40

Pragnę z radością poinformować o kolejnym sukcesie uczniów i absolwentów naszej szkoły z zakresu języka polskiego, tym razem w XVII MIĘDZYNARODOWYM Konkursie Poetyckim i Literackim im. Ks. kan. Józefa Jamroza - Kapłana Męczennika - pod hasłem: "O autentyczną wiarę" i "O ludzkie serce człowieka" w Mszanie Dolnej. Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy 7 i 8:

Kamila Serwan - kl. 7a - I nagroda: praca prozatorska, II nagroda: wiersz
Rozalia Żelechowska - kl. 7a - II nagroda: praca prozatorska
Anna Gołdyn - kl. 7b - I nagroda: wiersz, II nagroda: praca prozatorska
Amelia Kudasik - kl. 7b - III nagroda: praca prozatorska
Paulina Pielach - kl. 8a - I nagroda: praca prozatorska
Aleksandra Żelazko - kl. 8b - I nagroda: wiersz
Zuzanna Potaczek - kl. 8b - I nagroda: wiersz
Gabriela Bielak - kl. 8b - I nagroda: praca prozatorska
Amadeusz Pastwa - kl. 8b - I nagroda: praca prozatorska
Maciej Rowgało - kl. 8b - II nagroda: wiersz
Milena Kościelniak - kl. 8c - I nagroda: praca prozatorska, III nagroda: wiersz

Absolwentki naszej szkoły, obecnie w pierwszej klasie szkoły średniej:

Karolina Ogrodny: I nagroda - praca prozatorska
Kinga Kruczyńska: II nagroda - praca prozatorska
Zuzanna Ślusarek: III nagroda - praca prozatorska
Jagoda Popiel: III nagroda - praca prozatorska
Maja Kulman: III nagroda - wiersz

Nauczyciel przygotowujący wyżej wymienionych uczniów: mgr Robert Piszcz

Grupa wiekowa - osoby dorosłe:
Robert Piszcz - I nagroda: praca prozatorska, Wyróżnienie: wiersz

Na konkurs nadesłano około 1250 prac z całej Polski i czterech krajów zagranicznych.

Wyrażam ogromną wdzięczność Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu, na czele z Jej przewodniczącym, Panem Włodzimierzem Mamakiem, za umożliwienie uczniom przejazdu po odbiór nagród i dyplomów do Mszany Dolnej dzięki wsparciu finansowemu w kwocie 320 złotych.

Pozdrawiam serdecznie i pozostaję z wyrazami szacunku.

Zmieniony: wtorek, 22 października 2019 16:07

Kolejne sukcesy naszych lekkoatletów Drukuj
Wpisany przez mgr Katarzyna Węgrzyn
niedziela, 20 października 2019 19:58

Reprezentacja naszej szkoły pod opieką Pana Grzegorza Temeckiego startowała w wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - indywidualna liga lekkiejatletyki, które odbyły się w Tarnowie. Świetne rezyltaty uzyskali chłopcy: Kamil Zakaszewski, który wywalczył drugie miejsce w biegu na 1000m, oraz Szymon Budz - trzeci na dystansie 100m. W obu konkurecjach nasi zawodnicy mięli do pokonania ponad 30 rywali z całego województwa. Inga Tworek ukończyła rywalizację w biegu na 600m na 6 pozycji a Zuzanna Jarząbek w konkurencji przchnięcia kulą była 9.

Wyjazd na zawody był finansowany przez Radę Rodziców.

Zmieniony: niedziela, 20 października 2019 20:32

"Stoi na stacji lokomotywa..." - KENdolino w naszej szkole Drukuj
Wpisany przez mgr Aneta Turcza
niedziela, 20 października 2019 16:24

14 października ruszył pociąg do edukacji. Naszym szkolnym KENdolino odjeżdżającym ze stacji SP11 z okazji Dnia Edukacji Narodowej pojechaliśmy w czasie akademii w świat. Klasy 5c, 5b, 7d oraz 2c przygotowały przedstawienie, w którym nie zabrakło humoru, refleksji i życzeń. Maszynista Tomek zapraszał do przedziałów poszczególne grupy, które w tym dniu obchodziły swoje święto. Pojawili się zatroskani nauczyciele pod przewodnictwem dyrekcji, obsługa omawiająca blaski i cienie zawodu nauczyciela, rozśpiewane dzieci z najmłodszych klas, sportowcy prezentujący karkołomne wyczyny wyćwiczonych ciał oraz utrudzeni uczniowie i ich rodzice. Scenki, układy taneczne, piosenki oraz życzenia przekazane w formie sentencji wyraziły wdzięczność za pracę oraz trud wychowania. Uczniowie spisali się na medal, rozpalając kaganek oświaty i wywołując uśmiechy na twarzach publiczności.

143229319422513687889

Zmieniony: niedziela, 20 października 2019 16:26

Popołudniowe warsztaty kulinarne w klasie 2c Drukuj
Wpisany przez mgr Aneta Turcza
sobota, 19 października 2019 19:43

Dnia 16 października 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów klasy 2c oraz ich rodziców. Pomysł zrodził się stąd, że w obecnym roku szkolnym uczniowie kl.2c biorą udział w akcji "Zdrowo i  Sportowo", więc spotkanie miało na celu uświadomienie pływakom, że zdrowy posiłek jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania organizmu sportowca. Uczniowie pod czujnym okiem swoich rodziców, aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu soków, tostów, koreczków, sałatki owocowej oraz ciasteczek bez pieczenia. Dzieci z radością i wielkim zaangażowaniem pracowały w grupach przygotowując przekąski. Posiłki był kolorowe, ładnie wykonane i estetycznie podane. Na zakończenie wszyscy z ogromnym apetytem degustowali przygotowane smakołyki, które były smaczniejsze niż zwykle, bo sporządzone własnoręcznie. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, poświęcony czas i świetną zabawę.

<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>