UNIHOKEIŚCI Z BRĄZEM W FINALE WOJEWÓDZKIM! Drukuj
niedziela, 15 grudnia 2019 16:07

W Nowym Targu 13 grudnia 2019r. odbył się finał Małopolskich Igrzysk Dzieci w unihokeju w kategorii chłopców. Do stolicy Podhala przyjechało 6 najlepszych drużyn z województwa małopolskiego, wyłonionych w turniejach eliminacyjnych.

Nasza drużyna trafiła do grupy z ekipami z Oświęcimia i Nowego Sącza.

W pierwszym meczu, oświęcimianie pokonali nasz zespół 1:0, natomiast w drugim spotkaniu zwyciężyliśmy z rówieśnikami z Nowego Sącza 4:0, zapewniając sobie udział w półfinale turnieju.

W drodze do wielkiego finału zmierzyliśmy się z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Krynicy Zdroju i niestety musieliśmy uznać wyższość przeciwników, ulegając im 1:3.

Przez długi czas w meczu o brązowy medal nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza z Trzebini. Jako pierwszy dokonał tego Patryk Zubek. Chwilę później, po strzale Adriana Piątka, piłkę w pustej bramce umieścił Jan Błach. Minutę przed zakończeniem spotkania, trzecią bramkę  zdobył strzałem z własnej połowy boiska Filip Kopytko, pieczętując zwycięstwo w meczu o 3 miejsce.

Brawa dla całej drużyny za poświęcenie i walkę w każdym meczu!

Należy pogratulować gry na wysokim poziomie  finalistom turnieju - drużynom z Oświęcimia i Krynicy Zdroju. Mecz finałowy między tymi ekipami zakończył się zwycięstwem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oświęcimia 1:0.

Zmieniony: niedziela, 15 grudnia 2019 17:04

Piernikowe szaleństwo w klasie 2 e. Drukuj
Wpisany przez mgr Zofia Szczepanowicz
czwartek, 12 grudnia 2019 18:46

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie zwyczajów i tradycji świątecznych. Niezastąpione Mamy upiekły pierniki, dzięki czemu dzieci mogły osobiście doświadczać świątecznych przygotowań, podczas dekorowania pierniczków i odczuć  radość świątecznego oczekiwania. Nad wszystkim czuwała Mama Franka. Za poświęcony czas i zaangażowanie wszystkim Mamom serdecznie dziękujemy! Uczniowie i wychowawczyni kl. II e.

Zmieniony: czwartek, 12 grudnia 2019 18:50

PREZENT MIKOŁAJKOWY DLA KLASY 0 A Drukuj
czwartek, 12 grudnia 2019 08:13

Zdjęcia z 6 grudnia - zabawy uczniów klasy 0a w "Radosnej Polanie" w ramach prezentu od "Mikołaja".

149234324427518613713814916917920930

XVI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Nowym Targu Drukuj
czwartek, 12 grudnia 2019 08:05

28 XI 2019r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowym Targu odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Nowym Targu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich: Jakub Kos (kl. III a), Patryk Ciężobka (kl. III b) oraz Maciej Molek (kl. III c), wyłonieni w toku wewnątrzszkolnych eliminacji. Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Chłopcy tworzyli zgrany zespół i dzielnie walczyli o każdy punkt. Mimo starannych przygotowań, niektóre zadania okazały się dla nich prawdziwym zaskoczeniem i nie lada wyzwaniem, np. zbieranie ziemniaków na czas czy ułożenie ogniska. Ostatecznie, reprezentanci naszej szkoły zajęli IV miejsce. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. Chociaż pozostał w nich pewien niedosyt, nie zmienia to faktu, że cała Trójka dobrze się bawiła. Udział w konkursie pozwolił uczniom zgłębić wiedzę o Nowym Targu i jednocześnie przeżyć piękną przygodę.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłości !!!

Dziękujemy również Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.

Opiekunowie – wychowawcy świetlicy szkolnej

Zmieniony: czwartek, 12 grudnia 2019 08:10

SPOTKANIE BIBLIOTECZNE Z PRACOWNIKIEM BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W NOWYM TARGU Drukuj
środa, 11 grudnia 2019 19:34

Dnia 10 grudnia 2019 roku, z inicjatywy nauczyciela polonisty i bibliotekarza, mgra Roberta Piszcza, zorganizowane zostało w naszej szkole spotkanie biblioteczne, uwzględniające priorytety programu wychowawczo - profilaktycznego, dotyczące świadomego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć panią mgr Katarzynę Bartel, pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu, która w profesjonalny sposób przeprowadziła prelekcję na temat hejtu w Internecie i innych zagrożeń, jakie mogą dotknąć nieodpowiedzialnych użytkowników. W czasie dwugodzinnych warsztatów uczniowie wraz z panią Katarzyną rozmawiali o tym, jakie konsekwencje może mieć internetowy hejt zarówno dla osoby hejtującej, jak i hejtowanej, a także jak zachować się w sytuacji bycia ofiarą lub świadkiem hejtu. W dalszej części zajęć uczniowie mieli okazję uzyskać wiedzę na temat sposobów weryfikowania informacji w Internecie oraz dowiedzieć się czegoś o wiarygodnych źródłach informacji.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 7b i 8c. Całość przebiegła w miłej, życzliwej atmosferze.

<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>