Szkoła charakterów, szkoła hokejowa - przez sport do integracji
Ochrona przed koronawirusem Drukuj
Wpisany przez mgr Edyta Smarduch   
wtorek, 10 marca 2020 08:49

Ponawiamy apel do Rodziców, aby dzieci przeziębione,  z objawami grypopodobnymi  pozostały w domach, a wszystkich  prosimy o przestrzeganie zasad higieny (tzn. częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekowanie ich płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%);unikanie dotykania oczu, nosa i ust, kasłanie i kichanie w łokieć lub jednorazową chusteczkę; zachowanie metrowego dystansu od osób kaszlących i kichających, ).

Apelujemy do osób, które zaobserwują u siebie objawy mogące świadczyć o zarażeniu koronawirusem (wysoką gorączkę, silny kaszel, trudności w oddychaniu) i/lub powróciły do Polski z krajów podwyższonego ryzyka (zwłaszcza Chin, Korei Płd., Japonii, Iranu, Tajlandii, Włoch, Niemiec, Francji), aby dla bezpieczeństwa wszystkich bezzwłocznie powiadomili najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosili się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.


W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590.

Prosimy o korzystanie z wiarygodnych źródeł informacji:

ttps://gis.gov.pl https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019 https://www.gov.pl/web/zdrowie

Apel GIS o pomoc dla seniorów https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-seniorow/

 

Zmieniony: wtorek, 10 marca 2020 08:55