Szkoła charakterów, szkoła hokejowa - przez sport do integracji
WYJŚCIE UCZNIÓW KLASY 6F DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ Drukuj
Wpisany przez mgr Piotr Jarząbek   
poniedziałek, 24 lutego 2020 16:17

WYJŚCIE UCZNIÓW KLASY 6F DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Dnia 21 lutego 2020 roku, z inicjatywy nauczyciela polonisty i bibliotekarza mgra Roberta Piszcza, zorganizowane zostało wyjście uczniów klasy 6f do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu na spotkanie z panią Katarzyną Wójcik - radną kadencji 2018-2023 w Nowym Targu oraz mistrzynią Polski w skokach spadochronowych. Opiekę nad dziećmi sprawowała wychowawczyni klasy, mgr Agnieszka Bryniarska, a także organizator wycieczki, mgr Robert Piszcz.
W bibliotece powitała nas pani mgr Lucyna Czubernat - instruktor powiatowy oraz pracownik MBP Filii nr 1 w Nowym Targu, która następnie oddała głos pani Katarzynie. Ta z kolei w bardzo ciekawy i zajmujący sposób przedstawiła nam specyfikę skoków spadochronowych, uwzględniając przede wszystkim to, w jaki sposób dochodzi się do perfekcji w tej dziedzinie. Zaprezentowała dwa swoje stroje, służące do skakania ze spadochronem, a także liczne wywalczone przez siebie medale, które z dużą dozą chęci i radości nakładali nasi uczniowie. Nie zabrakło też opowieści o różnych nieprzewidzianych, a czasem wręcz ekstremalnych sytuacjach, które stały się udziałem pani Wójcik w okresie jej aktywności w funkcji spadochroniarza, jak również pokazu zdjęć i filmu o skokach spadochronowych. Całość zwieńczona została kilkoma wspólnymi fotografiami.
Wszyscy uczniowie byli zachwyceni jakością prelekcji i sposobem, w jaki pani Kasia opowiadała o skakaniu ze spadochronem. Trzeba przyznać, że czyniła to z wielkim profesjonalizmem. My, opiekunowie dzieci, również byliśmy pod bardzo dużym wrażeniem tego, jak wielką pasjonatką w tym, co robi, jest pani Katarzyna Wójcik.

Robert Piszcz

Zmieniony: wtorek, 25 lutego 2020 06:38