Aktywna tablica Drukuj
środa, 30 maja 2018 07:20

AKTYWNA TABLICA
rok szkolny 2017/2018
W ramach Rządowego Programu Rozwijania Szkolnej Infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych "AKTYWNA TABLICA" w Szkole Podstawowej nr 11 pojawiły się dwie nowe tablice interaktywne,
dzięki czemu już kilkanaście sal lekcycjnych jest wyposażonych w te nowoczesne pomoce naukowe.
W ramach realizacji programu Aktywna Tablica powstała międzyszkolna sieć współpracy służąca wymianie doświadczeń i przykładów zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w nauczaniu.
Włączyły się do niej następujące szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu;
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu;
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Konfederacji Tatrzańskiej w Nowym Targu;
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Józefa Rajskiego Burmistrza Nowego Targu w Nowym Targu;
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu.
W ramach międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli zorganizowano trzy spotkania. Odbyły się one 05 marca, 17 kwietnia oraz 21 maja 2018 r. Ich celem było omówienie szczegółów współpracy w ramach sieci, sprawy organizacyjne dotyczące lekcji otwartych oraz dzielenie się doświadczeniami z zakresu TIK w nauczaniu.
W naszej szkole zorganizowano dwie lekcje otwarte z wykorzystaniem TIK w nauczaniu:
20.04.2018      matematyka
10.05.2018      edukacja wczesnoszkolna
Również w każdej ze szkół wchodzących w skład sieci przeprowadzono dwie lekcje otwarte z wykorzystaniem TIK. Nauczyciele z każdej ze szkół będących w sieci współpracy uczestniczyli w nich jako goście.
Lekcje odbyły się w następujących terminach:
25.04.2018      matematyka
27.04.2018      język niemiecki
17.04.2018      język angielski
27.04.2018      matematyka
14.05.2018      edukacja wczesnoszkolna
15.05.2018      fizyka
07.05.2018      matematyka
07.05.2018      edukacja wczesnoszkolna
W szkole został powołany e-koordynator, którego zadaniem była koordynacja działań z zakresu TIK w szkole. Nauczyciele przygotowali scenariusze lekcji z wykorzystaniem TIK, które zostały udostępnione innym nauczycielom w ramach międzyszkolnej sieci  współpracy za pośrednictwem szkolnej strony internetowej. Przyjętymi rozwiązaniami i doświadczeniami dzielono się również podczas spotkań, czy lekcji otwartych.
Dzięki mocno rozbudowanej bazie nowoczesnych pomocy naukowych - w tym tablic interaktywnych, W naszej szkole każda klasa ma średnio około 10 godzin lekcyjnych z wykożystaniem TIK w każdym tygodniu nauki.
Linki do szkół sieci współpracy:
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Konfederacji Tatrzańskiej w Nowym Targu
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu
Scenariusze lekcji przygotowane przez nauczycieli z naszej szkoły są dostępne tutaj.

AKTYWNA TABLICA

rok szkolny 2017/2018

Włączyły się do niej następujące szkoły:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu
  3. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Konfederacji Tatrzańskiej w Nowym Targu
  4. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Józefa Rajskiego Burmistrza Nowego Targu w Nowym Targu
  5. Szkoła Podstawowa nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu

20.04.2018      matematyka

10.05.2018      edukacja wczesnoszkolna

Lekcje odbyły się w następujących terminach:

25.04.2018      matematyka